🌠 Dzieci Z Całego Świata Scenariusz Przedszkole
Planowana liczba odbiorców: 25 osób (jedna grupa przedszkolna), dzieci w wieku 4–5 lat. Czas trwania: 60 min. Cele ogólne: – Budowanie w grupie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. – Uczenie dzieci, jak rozpoznawać swoje uczucia. – Uczenie dzieci wrażliwości na emocje innych. – Uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi (miłość
Witamy wszystkie dzieci i zaproszonych gości. 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka! Dzień wszystkich dzieci, dzieci z całego świata! Oficjalnie jest ono obchodzone od ponad pół wieku i na zawsze wpisało się w kalendarz. Celebruje się go we wszystkich państwach, jako Dzień Praw Dziecka lub pod nazwą Powszechnego Dnia Dziecka.
LupNv4. Scenariusz zajęć dziennychTemat zajęć: "Dzieci świata"Krąg tematyczny:"Z kończ świata czy zza ściany- to przyjaciel nasz kochany"Osoba prowadząca:Joanna BachGrupa wiekowa:5-latkiCele ogólne:-kształtowanie postawy szacunku dla wszystkich ludzi,-wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi w różnych miejscach na świecie,-kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur,-doskonalenie umiejętności uważnego słuchania innych,-rozwijanie intuicji geometrycznej,-rozwijanie umiejętności plastycznych,-kształtowanie umiejętności redagowania wypowiedzi,-kształtowanie umiejętności opanowywania negatywnych emocji,towarzyszących dzieciom podczas operacyjne-dziecko:-uważnie słucha innych,-wypowiada się na podany temat,-z szacunkiem wyraża się o ludziach innych narodowości,-rozróżnia i nazywa figury geometryczne,-zgodnie bawi się w grupie,-estetycznie wykonuje pracę plastyczną,-przestrzega zasad gier i na aktywności dzieci:uważne słuchanie,swobodna wypowiedź,odpowiadanie na pytania,rysownie,reagowanie na instrukcje nauczyciela-oparte na aktywności nauczyciela:zadawanie pytań,pogadanka,pokaz,kierowanie zabawą,przydzielanie zadań organizacji:indywidualna,zbiorowa, dydaktyczne:gry i zabawy inspirowane książką Oriol Ripoll "Najpiękniejsze zabawy świata dla dzieci", Wydawnictwo Jedność, Kielce 2006, ilustracje dzieci różnych narodowości,reprodukcje malarzy malujących dzieci,globus,kartki z nazwami kontynentów,mozaika geometryczna,sznurek,kredki,białe kartki,farby plakatowe Przebieg zajęć1."Co nas dzieli,co nas łączy?"-rozmowa na temat potrzeb,pragnień zabaw dzieci na całym zwraca uwagę dzieci na zawieszone zdjęcia dzieci różnych narodowości oraz reprodukcje malarzy malujących jest kierowana pytania:Kto jest przedstawiony na ilustracji? Czym zajmują się dzieci?Jak wyglądają?2."Podróże z globusem"Dzieci siedzą w środku koła znajduje się jest kierowana pytania:Czy wiecie ,co to jest? Do czego służy globus? Nauczyciel umieszcza na globusie napisy kontynentów i wyjaśnia, co one dziecko zatrzymuje obracający się globus i wskazuje miejsce a nauczyciel odczytuje nazwę zachęca dzieci,aby pokazały na ilustracjach dzieci,które pochodzą z danego z mozaiki geometrycznej"Nauczyciel dzieli dzieci na kilka zespół otrzymuje pudełko z mozaiką dzieci jest ułożyć pojazd,którym mógłby dostać się do Afryki,Chin,Australii, wskazuje na mapie wymienione skończonej pracy dzieci nazywają figury geometryczne, z których wykonały swoje i zabawy z różnych stron świata"a."Tik-tak" (zabawa ze Szkocji)Dzieci dobierają się w pary i stoją naprzeciwko siebie,w odległości około pięciu tym samym momencie zaczynają zbliżać się do siebie,stawiając jedną stopę przed to dziecko,któremu uda się w końcu postawić stopę na stopie drugiego (zabawa z Malezji)Nauczyciel lub wybrane dziecko trzyma dłoń wewnętrzną stroną do dzieci przykładają prawy palec wskazujący do jego dłoni i mówią jednocześnie "ram-ram-rip" .Przy ostatniej sylabie prowadzący zamyka dłoń i próbuje schwytać jeden palec został schwytany,jest prowadzącym w następnej (zabawa z Hiszpanii)Wszystkie dzieci stoją w kole i ustawiają prawą stopę tak,żeby czubki butów dotykały mówią jednocześnie:"jeden,dwa,trzy,zik,zak,zuk,jeden,dwa, trzy."każde dziecko decyduje,czy zostawi prawa stopę w kole, czy chce ją dalszej części zabawy biorą udział te dzieci, których było odpadają z osoba,która zostanie dobrego węgla" (zabawa z Hiszpanii i Francji)Wybrana osoba jest "węglem",siada na podłodze trzymając w dłoni koniec trzyma uczestnicy próbują "zbić" węgiel,tak żeby strażnik ich nie strażnik dotknie jednego z uczestników,to on staje się dotychczas była węglem zastępuje strażnika,a strażnik przechodzi do pozostałych pracy plastycznej "Rysowany list do kolegi".Opracowała Joanna Bach
dzieci z całego świata scenariusz przedszkole